אשפוז בית לחולי אי ספיקת לב

שירות אשפוז בבית לחולי אי ספיקת לב נוצר על בסיס ההבנה כי הטיפול בחולים עם אי ספיקת לב הרבה יותר מורכב ולכן הוא דורש שיתוף פעולה נרחב בין הצוות המקצועי שמלווה את החולה לבין בני משפחתו והקהילה שלו.  מטרות אשפוז הבית עבור מטופלים אלה היא הארכת תוחלת החיים תוך שמירה על איכות ונוחות חיים מירבית, מניעה או האטה של קצב התקדמות המחלה, והפחתת אשפוזים, ושימוש מושכל בתרופות ובבדיקות.

לאורך השנים אי ספיקת לב הפכה לגורם תחלואה מרכזי המוביל לאשפוזים חוזרים. מחקרים מוכיחים כי ביצוע ניטור ומעקב באופן תדיר ומתמשך אחר החולים, משפר את איכות חייהם ואת התפקוד שלהם במידה משמעותית, יוצר איזון תרופתי, ומשפיע על מידת ההיענות שלהם לטיפול. תוכנית הטיפול במסגרת אשפוז בית לחולי אי ספיקת לב מבוססת על היכרות מעמיקה על המטופל ואורח חייו, אבחון מעמיק ומדויק של מצבו הבריאותי, ושימור מעקב רציף באמצעות ניטור עקבי של המדדים של המטופל, ועדכון הצוות המטפל בזמן אמת.

כיצד מתנהל אשפוז הבית למטופלי אי ספיקת לב?

במהלך אשפוז בית לחולי אי ספיקת לב מוצמד למטופלים צוות מקצועי קבוע של צבר רפואה שמלווה אותם ואת בני משפחתם לכל אורך תקופת הטיפול. הביקור הראשון מתבצע תוך 24 שעות מרגע הקליטה לשירות ובמהלכו הרופא יבצע אבחון מדויק של המטופל ויכין עבורו תכנית טיפולית מותאמת אישית. אנשי הצוות יערכו ביקורי בית בתיאום מראש ובהתאם לתכנית הטיפול, ינטרו את המטופל סביב השעון ויהיו זמינים עבורו תמיד.
הטיפול כולל שימוש בטכנולוגיות ייחודיות המאפשרות מעקב צמוד ועדכון הצוות בזמן אמיתי במצב המטופל.

כיצד ייראה השירות מנקודת מבטם של המטופל ומשפחתו?

המפגש עם צבר רפואה יתחיל על ידי ביקור קבלה של אחות וביקור רופא פיזי או מקוון לפי הצורך. כמו כן ביקור עו”ס להיכרות, תאום ציפיות ואיסוף מידע מלא מהמטופל ומשפחתו.
אנו מאמינים כי מענה מידי, מקצועי ומספק על ידי האחות המטפלת, בשילוב פעולות פרואקטיביות, יאפשר למטופל ולמשפחה לחוש עטופים מחד ושותפים מאידך בקידום איכות חיים הטובה ביותר אליה יכול המטופל להגיע וכתוצאה מכך, הפחתה משמעותית בצריכת שירותי הבריאות השונים.

הדגש של אשפוז הבית בצבר רפואה הוא שהאחות מנהלת את הטיפול במטופל, נגישה באופן אישי וישיר ללא תיווך של מוקד, והיא הכתובת הראשונה לכל פנייה מכל סוג שהוא.  הצלחת התכנית תלויה בליווי אישי צמוד, נגישות, תמיכה ומענה לכל הסוגיות שמטרידות את המטופל ומשפחתו.

קופסת תרופות חכמה
קופסת תרופות חכמה

קופסת תרופות שבועית חכמה אשר לתוכה מוזנות כל התרופות היומיות שרשומות למטופל, והיא מתריעה ומצפצפת לתזכורת לנטילתן או במידה והן לא נלקחו בזמן. הצוות מקבל עדכון אוטומטי כאשר התרופה לא ניטלה או ניטלה מאוחר, ויכול לתזכר את המטפל לנטול את התרופה. הקופסה החכמה משפרת משמעותית את רציפות נטילת התרופות בקרב חולים כרוניים, וכמובן גם את איכות חייהם ומצבם הבריאותי. היא מאוד קלה לתפעול וידידותית לשימוש.

א.ק.ג נייד
אקג נייד משדר לטלפון

צבר רפואה היא היחידה שמעניקה שירות אק”ג נייד במסגרת שירות אשפוז בית, היחיד מסוגו המאושר לשימוש על ידי ה- FDA. האק”ג הנייד מזהה מגוון רחב של מצבים לרבות הפרעות קצב, האטה והאצה בקצב פעימות הלב וקצב סינוס נורמלי, באמצעות בדיקה קצרה של 30 שניות. הבדיקה מתבצעת על ידי הצוות המטפל באמצעות אלקטרודה שמשדרת נתונים בזמן אמת לצוות המטפל.

אולטרסאונד נייד
US

מכשיר אולטרסאונד ידני Lumify של חברת פיליפס, בין הקטנים ביותר בעולם.
המכשיר מתחבר למחשב נייד ולטאבלט באמצעות חיבור USB רגיל, ומאפשר בדיקה בזמן אמת ושמירת נתונים לאורך זמן.
המכשיר מסייע בזיהוי ראשוני של חסימות עורקים או מעיים, נוזלים בחללי הגוף, אי סדירות בפעולת הלב, ותופעות אחרות העלולות להעמיד את המטופלים בסיכון. אבחון ראשוני יסייע בטיפול מותאם מדויק ומיידי.

אפליקציה ידידותית למדידה ועדכון מדדים
יד מחזיקה נייד עם תמונה של אפליקציה למדידית מדדי גוף

לאחר שלב הקבלה לשירות, תותקן אפליקציה ידידותית למשתמש על המכשיר הנייד של המטופל או המטפל העיקרי. האפליקציה מותקנת גם על הניידים של הצוות המטפל, כדי לאפשר עדכון מיידי של מדדי המטופל, כולל לחץ דם, חום גוף, משקל ועוד המדדים מוזנים לתוך האפליקציה ונשמרים לתיעוד. הצוות מעודכן בכל נתון בזמן אמיתי, וניתן באמצעות האפליקציה לעקוב לאורך זמן על מצבו של החולה ולהעביר המלצות רפואיות במקרה של שינויים. האפליקציה כוללת גם מידע רלוונטי, אפשרות יצירת קשר והמלצות רפואיות.

רוצים להתייעץ?