אשפוז אקוטי בבית

אשפוז אקוטי כחלופה לאשפוז במחלקה פנימית

אשפוז אקוטי בבית כחלופה לאשפוז במחלקה הפנימית בבית החולים, הוא שירות פורץ דרך, אשר יאפשר לאנשים לקבל את הטיפול הרפואי בביתם ולהימנע מאשפוז בבית חולים. שביעות רצונו של החולה ובני משפחתו תגדל מעצם הישארותם בבית, והסיכוי לחשיפה לזיהומים יירד באופן משמעותי.
אשפוז בבית כולל ליווי וטיפול רפואי הניתן על ידי צוות של רופא/ה ואח/ות, שכל אחד מהם מגיע מדי יום לבית המטופל וזמינים עבורו טלפונית 24/7 (על פי צורך רפואי האחות תגיע לבית המטופל גם יותר מפעם אחת ביום).
מטופלים המתאימים לאשפוז אקוטי בביתם מאותרים ע”י מוקד קופת החולים או מתוך בית החולים – מהמיון או מהמחלקה הפנימית.
מתבצעת הערכה בנוגע להתאמתו של המטופל לאשפוז בית בהתאם לקריטריונים קליניים מובנים ובהתאם לרצונו והסכמתו לחזור לביתו. במידה שהמטופל מתאים לאשפוז בביתו – הוא חוזר לביתו ותוך שעות ספורות הצוות הרפואי מגיע לביקור קליטה ותחילת טיפול.

למי מתאים אשפוז אקוטי בבית?

המצבים הרפואיים המתאימים לאשפוז בית אקוטי כחלופה לאשפוז בבית החולים:
1. דלקות ריאה.
2. דלקת בדרכי השתן.
3. זיהומים בעור (לדוגמא צלוליטיס).
4. החמרה באי ספיקת לב (CHF Exacerbation).
5. החמרה באי ספיקת ריאות (COPD Exacerbation).
6. איזון כאב.

שאלות ותשובות

אמי עומדת להשתחרר מבית החולים לאחר אשפוז ממושך, ואנו חוששים מהחזרה הביתה. מה ניתן לעשות?

זהו רגע לו ייחלתם זמן ארוך, יחד עם זאת באופן טבעי עולים חששות רבים מההסתגלות לשגרה חדשה. הצוות הרפואי של צבר יאפשר לאמך הסתגלות טובה ובטוחה יותר, דרך ליווי צמוד, מעקב אחר מצבה, והדרכתה והנחיית בני המשפחה להתמודדות עם המצב החדש.

איך אני יכול לקבל את השירות בבית?

בשלב ראשון עליך ליצור עמנו קשר, בכדי שנוכל להכיר מקרוב את התיק הרפואי והרקע לאשפוז. בשלב הבא יתואם מולך ביקור הערכה ע"י רופא מומחה אשר יגיע לביתך, ויבנה תוכנית טיפול המותאמת לך ולצרכיך.

בעלי התאשפז בשנה האחרונה 6 פעמים, והמצב מאוד קשה לכולנו. איך תוכלו לעזור לנו?

מניסיוננו, אשפוזים רבים ניתן למנוע כאשר המטופל מקבל ליווי מקצועי צמוד בביתו, המאזן את מצבו הרפואי ונותן לנו מענה בזמן אמת. הצוות הרפואי של צבר, הכולל רופאים ואחיות בעלי ניסיון רב בטיפולי בית, ילווה את המטופל ומשפחתו בכל סוגייה רפואית שעולה, תוך התייחסות למרכיבים בראיה משפחתית רחבה יותר.

האם אתם נותנים גם שירותי סיעוד?

שירותי סיעוד הכוללים עזרה ברחצה, בהאכלה, הכרוכים בליווי צמוד 24/7 - אינם ניתנים במסגרת צבר. מטופלים המאושפזים בביתם במסגרת צבר, ונדרשים לתמיכה סיעודית - יקבלו הכוונה והדרכה מצוות צבר לקבלת עזרה זו.

מתי לא יתאים אשפוז בבית?

חשוב להדגיש כי אשפוז בבית אינו מחליף קליטה במיון. מטופל יוכל להגיע לאשפוז בבית, לאחר שנעשה בירור רפואי מקיף, נקבעה אבחנה רפואית ומצבו הרפואי הוגדר יציב.

מה אשפוז בבית דורש מבני המשפחה?

עם תחילת אשפוז בבית - האחריות הרפואית נמצאת בידי הצוות המטפל, המגיע לביקורי בית סדירים וזמין טלפונית 24/7. יחד עם זאת, חשוב להבין כי הטיפול היומיומי בחולה, לרבות האכלה, הלבשה, מתן והבאת תרופות, וכיוב - חלים על בני המשפחה ו/או על המטפל.
רוצים להתייעץ?