בית צבר - מרכז שיקום יום

בית צבר - מרכז שיקום יום ושיפור תפקוד

בית צבר הוא מרכז יום חדשני שהוקם ברמת גן על ידי צבר רפואה בשיתוף עם ארגון הג’וינט-אשל, על מנת לאפשר טיפולי שיקום כחלופה לשיקום יום מוסדי או כהמשך טיפול לשיקום אינטנסיבי. הטיפול הניתן בבית צבר יכול להתאים גם לכל אדם אשר חווה פגיעה בתפקוד כתוצאה מאירוע מוחי, פציעה, חבלה או אשפוז, ומעוניין לשפר תפקודים. המכון מחזיק צוותים רב מקצועיים הכוללים רופאים מומחים בשיקום, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, דיאטניות, קלינאיות תקשורת למבוגרים ולילדים.
למידע נוסף התקשרו אלינו 03-5335575 או היכנסו לאתר בית צבר.

מתי מומלץ לפנות לבית צבר? 

 • לאחר ניתוח החלפת מפרק ירך
 • לאחר החלפת מפרק ברך
 • לאחר אירוע מוחי
 • כשחווים ירידה תפקודים לאחר מחלה או אשפוז ממושך
 • לאחר פגיעה בשרירים
 • לאחר חבלות
 • במקרים של כוויות
מרכז שיקום יום
צוות רב מקצועי לשמירת הרצף הטיפולי
 • שמירה על הרצף הטיפולי בין הטיפול בבית החולים לטיפול בקהילה
 • תחליף לשיקום אשפוזי 
 • ללא המתנות לתחילת שיקום
 • צוות מקצועי המומחה בשיקום ביתי, היכול לאבחן את סוג הטיפול כבר בפגישה הראשונה.
 •  תוכנית טיפול מותאמת אישית 
 • ליווי והנחיית הצוות ע”י רופא מומחה שיקום
שירותי מרכז שיקום יום של צבר
 • טיפולי פיזיותרפיה 
 • טיפולי ריפוי בעיסוק – כולל הערכה וטיפול קוגניטיבי 
 • קלינאות תקשורת  – שמיעה, שפה, בליעה, קול והתאמת אביזרי עזר 
 • תמיכה של עו”ס
 • ייעוץ ע”י דיאטנית קלינית 
 • טיפולי קלינאית תקשורת לילדים 
מכון שיקום יום
איך מקבלים את השירות?

למבוטחי הקופות שבהסדר הטיפול השיקומי ניתן ללא עלות, לאחר קבלת אישור מתאים מקופת החולים (מהסניף המטפל או מאחות הקשר והבקרה של הקופה בבית החולים).

מרכז שיקום יום בית צבר נמצא בשכונת מרום נווה, רח’ רימלט 7, רמת גן.

במקום חנייה מונגשת וצמודה.

למטופלים אחרים השירות זמין גם באופן פרטי או בהחזר מהקופה.

בכל שאלה ניתן ליצור עמנו קשר לקבלת יעוץ והכוונה בטלפון 03-5335575 או להיכנס לאתר בית צבר.

שאלות ותשובות

מי זכאי לשיקום אשפוזי (במוסד או בבית)?

לפי חוק ביטוח בריאות ממלכתי, המצבים השכיחים בהם נדרש שיקום הם: - אירוע מוחי או בעיות נוירולוגיות אחרות. - שבר בצוואר הירך, החלפת מפרק, ובעיות אורטופדיות אחרות (כולל קטיעות גפיים). - ירידה חדה בתפקוד לאחר מחלה חמורה ו/או ממושכת, עם ריתוק למיטה (כגון לאחר אוטם שריר הלב, ניתוח, זיהום קשה, הנשמה ועוד). שיקום אשפוזי ניתן לקיים בבית - בליווי צוות שיקומי של צבר רפואה המומחה בשיקום בבית, ועובד בתיאום ובזמינות 24/7 למטופל ולמשפחתו.

לאמי נקבע ניתוח להחלפת מפרק. מה השיקום הצפוי לה?

לאחר ניתוח החלפת מפרק, קיימים מקרים בהם הרופא קובע הגבלות לאחר הניתוח, כגון איסור דריכה או הגבלת תנועה, למרות זאת החולה יופנה לשיקום באשפוז - במוסד או בבית. יש להתחיל טיפול שיקומי מוקדם מאוד לאחר ההתאוששות מהניתוח ובדרך כלל כבר מספר ימים לאחריו בכדי לאפשר שיקום מיטבי. במקרים בהם קופת חולים לא מאשרת שיקום, יש לפנות לאגודה לזכויות החולה או לנציבת קבילות הציבור במשרד הבריאות.

מתי וממי מקבלים הפנייה לשיקום?

ההפנייה לשיקום נעשית בבית החולים לקראת השחרור. בהחלטה על מסגרת השיקום המתאימה לאדם, יש לשתף את המטופל ומשפחתו ולהתחשב בהעדפותיו תוך מתן מידע מלא על הגורמים בהם ניתן להסתייע בתהליך השיקום. אם הוחלט שהמטופל מתאים לשיקום בבית, ניתן לבקש להיות משויך לשירותי צבר רפואה, דרך קופת החולים (בהתאם להסכמי צבר רפואה מול הקופה) או באופן פרטי.

מהו משך זמן השיקום המוגדר עפ”י החוק?

משך הזמן הניתן לשיקום לפי חוק בריאות ממלכתי הוא עד 90 יום. בשיקום אורתופדי – משך זמן האשפוז הוא מינימום שבועיים. בשיקום נוירולוגי – משך זמן האשפוז הוא מינימום 25 יום ועד 3 חודשים. במידה ונקבע משך זמן קצר יותר לאשפוז במחלקה שיקומית, הגורם המבטח = קופות החולים חייב לתת נימוק לאשפוז הקצר.

מתי החולה זכאי לשיקום?

מחלה או פגיעה גופנית, בגיל המבוגר עשויות להוביל להתדרדרות ולירידה בתפקוד. ההחלמה והחזרה לתפקוד בגיל הזקנה עשויה להיות מורכבת ומחייבת בדרך כלל תהליך שיקומי. מטרת השיקום היא להחזיר את האדם לתפקוד מרבי בסביבתו הטבעית. השיקום בגיל המבוגר הוא זכות המעוגנת בחוק ביטוח בריאות ממלכתי והוא באחריות קופת החולים בה מבוטח האדם.

מי יטפל בנו בבית?

כל מטופל מלווה ע"י צוות שיקומי קבוע הכולל תחומי התמחות שונים בהתאם לתוכנית הטיפול – פיזיותרפיסט/ית, מרפא/ה בעיסוק, קלינאי/ת תקשורת ויעוץ של דיאטנ/ית. לצד הצוות השיקומי, המטופל מלווה גם ע"י צוות מקצועי קבוע הכולל רופא/ה, אחות ועו"ס. הצוות המטפל עובד בשיתוף פעולה ובתיאום מלא, ומנוהל ע"י הפיזיותרפיסט/ית המשמש כמנהל תיק המטופל.

במשך כמה זמן אקבל את הטיפול?

תכנית הטיפול מוגדרת בהתאם למצב הרפואי של המטופל, ולאחר תהליך אבחון והערכה שאנו מבצעים נוכל להעריך את משך הזמן הנדרש לטיפול. כאשר מדובר במטופל שיקום המגיע אלינו דרך קופת החולים, משך זמן הטיפול יוגדר בתיאום מלא מול קופת החולים לאחר בניית תכנית טיפול והמלצות הצוות המקצועי.

כמה פעמים בשבוע הצוות יגיע לטיפול?

תכנית הטיפול המלאה נבנית בהתאם למצב הרפואי של המטופל, ולאחר תהליך אבחון והערכה שאנו מבצעים.

איך נערכים בבית עם ציוד / מכשירים הנדרשים לשיקום?

הצוות שלנו מחזיק ציוד בסיסי ברכב, אשר נותן את המענה ברוב המקרים. במידה ואנחנו מתרשמים שהמטופל זקוק למכשיר נוסף, אנו נשקף זאת לקופת החולים בכדי לקבל את אישורם לכך. במידה והמטופל הגיע אלינו באופן פרטי, ניתן לו את הייעוץ לרכישת הציוד המתאים.

למה עדיף לעבור שיקום בבית ולא במוסד שיקומי בו יש השגחה רפואית צמודה 24/7?

אנחנו מאמינים שתמיד טוב יותר בבית, וברוב המקרים אנשים ירגישו ויחלימו טוב יותר בבית. אנו מתאימים למטופל תכנית שיקום ייעודית לצרכיו אשר מותאמת גם לסביבה הפיזית בה הוא חי. במוסד שיקומי קיימת סכנת חשיפה לזיהומים ובמקרים רבים זמן ההמתנה ארוך, ולכן יכול להשפיע על יכולת מיצוי הפוטנציאל השיקומי. כמו כן, במקרים רבים לא נדרשת השגחה רפואית צמודה, ולמעשה המטופל עסוק זמן קצר במהלך היום בפעילות שיקומית ובשאר היום הוא מבלה בסביבה זרה הרחוקה מלהיות בית.

במידה ומתעוררת בעיה, למי אני פונה?

כל מטופל מקבל את פרטי ההתקשרות של הצוות המטפל למידת הצורך. אנחנו זמינים עבורכם 24/7.
כתבו עלינו
רוצים להתייעץ?
Clsoe
רוצים להתייעץ?