הצוות הפך לחלק בלתי נפרד מהמשפחה

הצוות הפך לחלק בלתי נפרד מהמשפחה

בעלי היה מטופל שלכם במשך כמעט שנה. למדנו להכיר את שיטת הטיפול שלכם ואת הצוות המופלא שליווה אותנו בתקופת הטיפול. בעלי סבל מאוסף רב של מחלות לב ודמנציה, ובמשך ארבע השנים האחרונות נכנס ויצא מבתי חולים.  באשפוז האחרון נאמר לי בבית החולים, במחלקה הגריאטרית, כי עלי למצוא לבעלי מוסד מתאים, וכי מצבו לא יאפשר טיפול בבית.

למזלי, שמעתי תכנית רדיו בה ראיינו את ד"ר רוני צבר, שהסביר כי חל שינוי בגישה הפליאטיבית בישראל, וגם חולים במחלות דמנציה יכולים לקבל טיפול בבית. בבית החולים לא ידעו על כך והתעקשתי מול קופת החולים שיאפשרו לי להחזיר את בעלי הביתה בתמיכה הוספיס בית, ואכן זכינו!
הגיעו אלינו שלושה מלאכים: אסנת האחות, סמדר העובדת הסוציאלית, וד"ר משה אייסק הרופא. כולם מקצוענים, סבלניים, אנושיים, אכפתיים ותומכים. לאורך כל תקופת הטיפול הייתה לנו כתובת, אוזן קשבת, יד מחבקת וכתף תומכת, ומעל לכל צוות מקצועי שיכולנו לסמוך עליו ולהבין שעושים את המקסימום כדי להקל על הסבל של בעלי ולתמוך בכל המשפחה.
הצוות הפך לחלק בלתי נפרד מהמשפחה. תומכים, מקשיבים, וממהרים להציע פתרונות ולהפוך כל אבן אפשרית, ובמקרים אחרים להרגיע ולהאיר את המצב בפרופורציה הנכונה.
ילדיי ואני מודים לכולכם על הטיפול המסור, על הזמן, הסבלנות האינסופית שהקדשתם לנו, הבטחון שהקרנתם והשיחות שניהלתם איתי ועם בעלי.
מעריכה ומוקירה את כל מה שעשיתם בשבילנו.

אשתו של י.ק., מטופל הוספיס דמנציה חורף 2020