רפואה אישית - מעקב צמוד של רופא מומחה בפנימית

צבר רפואה אישית - לחולים מורכבים

המחלקה לרפואה אישית הוקמה על ידי ד”ר בנימין מוזס, רופא פנימי ואפידמיולוג קליני בעל ותק רב בטיפול בחולים מורכבים.

החולה המורכב סובל בדרך כלל ממספר בעיות:  מחלות כרוניות – מחלת לב, סוכרת, מחלת ריאות כרונית, יתר לחץ דם; סימפטומים – כאב, קוצר נשימה, הפרעות בשינה, שינויים במצב הרוח, מגבלות תפקודיות – נפילות חוזרות, עייפות לאחר הליכה למרחקים קצרים, קושי בבצוע פעולות פשוטות בחיי היום יום.

במצב הנוכחי   פונה החולה למספר גדול של מומחים, מקבל המלצות טיפוליות המתאימות לתחום בו  מתמחה הרופא אליו פנה. חוסר תיאום בין המומחים, והיעדר נקודת מבט הרואה את החולה כאדם שלם משבשת את התכנית הטיפולית. כתוצאה מכך ניתנים טיפולים מיותרים, נגרמים יחסי גומלין מזיקים בין תרופות והוצאות מיותרות.

החולה המורכב חווה שינויים תכופים באחת או יותר מבעיותיו, כתוצאה מגורמים שונים (זיהומים, דיאטה, אי הקפדה על נטילת תרופות ועוד כיו”ב) . זיהוי מוקדם של השינויים, סילוק המחולל, ו\או שינוי טיפול מונעים בדרך כלל הידרדרות נוספת המחייבת לעתים קרובות אשפוז בבית חולים ובמקרים אחרים אף מסכנת את החולה

אשפוז בית - מניעת אשפוזים
טיפול נכון בחולים מורכבים מושתת על המרכיבים הבאים:

היכרות עמוקה עם החולה – אורח חייו, הרגליו, הסביבה התומכת, תחומי עניין, המארג החברתי, סדרי קדימויות ושאיפות.

אבחון מדויק של בעיותיו  – הכרת ההיסטוריה הרפואית ומצבו הבריאותי הקודם, הערכת מידת החומרה בגינה פנה המטופל וזיהוי התגובות לטיפול תרופתי בעבר ובהווה.

בנית תכנית טיפולית הכוללת: טיפול תרופתי המכיל את המינימום ההכרחי תוך שימת לב ליחסי גומלין בין תרופות; שינוי אורח חיים – פעילות גופנית ודיאטה, הגנה מפני נפילות חוזרות.

מעקב רציף: בהתאם למצבו נקבעים מדדים המנוטרים באופן קבוע – לחץ דם, סוכר, משקל, רמת הכאב ועוד. באמצעות מערכת תקשורת מודרנית החולה משדר לרופא את הערכים אותם מדד ומקבל תגובה בזמן אמת. כמו כן יכול החולה לדווח על התפתחות סימפטומים ו/או סימנים חדשים.

מחלקת פנימית בבית - צבר רפואה
מדוע מומלץ לקבל יעוץ וליווי רופא מומחה פנימית?

טיפול, מעקב וניהול מכלול הבעיות הרפואיות מונע הידרדרות כגון: אשפוזים חוזרים בבתי חולים (עם כל הסיכונים הכרוכים בכך), שימוש לקוי בתרופות וסיבוכים רפואיים נוספים הנגרמים מהתנהלות וטיפול לא נכונים. ע”י ניהול נכון של כל מכלול מצבו הבריאותי של המטופל,ניתן לשפר משמעותית את איכות חייו, ולהקנות לו ולמשפחתו כלים המאפשרים להם להתמודד עם המצב הבריאותי הנתון תוך מתן רשת בטחון המהווה מרכיב חשוב בתחושת הביטחון האישי והמשפחתית.

התוכנית כוללת 4 מפגשים בשנה עם רופא מומחה וכן מעקב וליווי לאורך כל השנה. צרו עמנו קשר לפרטים נוספים.

ד''ר בנימין מוזס - מנהל המרפאה

רופא פנימי ואפידמיולוג קליני.

ב-15 השנים האחרונות הקים וניהל מרפאה לאיזון חולים מורכבים בשירותי בריאות כללית. בעברו היה במשך כ-20 שנה רופא בכיר במחלקה פנימית בבית חולים שיבא.

ד”ר מוזס היה מרצה בכיר לרפואה פנימית באוניברסיטת תל-אביב, פרופסור חבר באפידמיולוגיה קלינית באוניברסיטת קולומביה בניו-יורק, מנהל יחידה לחקר החשיבה הקלינית במכון גרטנר בתל השומר ומנהל מדעי של המכון הלאומי לחקר שירותי הבריאות ומדיניות הבריאות.

כתבו עלינו
שותפים לדרך
רוצים להתייעץ?
Clsoe
רוצים להתייעץ?