מחלקת עור ופצע קשה ריפוי

מהו פצע קשה ריפוי?

מהו פצע?

פגיעה ברקמות הגוף מוגדרת פצע. פצעים נגרמים כתוצאה מהפעלת אנרגיה גבוהה; חבלה קהה, חתך, כוויה וכדומה. לרוב, כאשר יש פציעה של אברים, יש גם פגיעה בעור, אשר מהווה מעטפת חיצונית לגוף. תהליך ריפוי פצע הינו תהליך טבעי בגופנו המתקיים מיד עם היווצרות הפגיעה. שלבי הריפוי הינם קבועים ומתרחשים ברצף.

שלב ראשון

יצירת קריש דם אשר עוצר את המשך הדימום. תאי הדם מהווים “תאי אם” היכולים להפוך בהמשך למגוון רחב של תאים הנדרשים לתיקון הפגיעה וכן להפריש חומרים אשר מזמנים תאים נוספים לאזור בכדי לסייע בריפוי.

שלב שני

שלב דלקתי שבו מתחילים תהליכי האיסוף של תאים וחומרים נוספים בשביל התחלת הריפוי.

שלב שלישי

שלב השגשוג המהיר (פרוליפרטיבי) שבו התאים שהגיעו ונוצרו באזור הפצע, בעקבות תהליכי הדלקת, מתקנים את הדרוש תיקון ובונים את יסודות התיקון של הרקמה החסרה.

שלב רביעי

שלב ההבשלה אשר נמשך חודשים מרובים ובו הרקמה חוזרת באופן איטי לצורתה המקורית, לצורך החזרתה לתפקוד מלא.

שלבים אלה מתרחשים באופן רציף עם חפיפה ביניהם וברוב המקרים מאפשרים ריפוי טוב של הפציעות בגופנו.

מהו פצע קשה ריפוי?

במקרים בהם יש הפרעה של רצף הריפוי, הפצעים אינם מחלימים כצפוי ועלול להיווצר מצב בו הריפוי מתעכב. במצב זה הפצע מוגדר כ”פצע קשה ריפוי” או “פצע מורכב”. מכיוון שתהליך ריפוי הפצע הנו תהליך המתרחש באופן טבעי בגופנו, מטרת העל של המטפלים בפצעים הנה לאפשר לגוף לתפקד בצורה מיטבית, בכדי לאפשר ריפוי טוב ומהיר של הפצעים.

פצעים מורכבים הם בעיה רפואית שכיחה ומורכבת הגורמת סבל רב למטופל ומעמסה כלכלית וחברתית על מערכת הבריאות.

המודעות לבעיית הפצעים המורכבים הולכת וגדלה בכל העולם המערבי, כאשר הגישה הרווחת מזה שנים רבות היא הגישה הטיפולית הרב-מקצועית. גישה זו מדברת על “טיפול במטופל עם פצע ולא בפצע של המטופל“. מכיוון שתהליך ריפוי הפצע הנו תהליך המתרחש באופן טבעי בגופנו, מטרת העל של המטפלים בפצעים הנה לאפשר לגוף לתפקד בצורה מיטבית, בכדי לאפשר ריפוי טוב ומהיר של הפצעים.

שאלות ותשובות

מה היתרון היחסי של ‘צבר’ לעומת מרפאות פצע אחרות?

זמינות, טיפול בבית המטופל ללא צורך בנסיעות, טיפול רב-מקצועי ע"י מספר אנשים העובדים כצוות, טיפול על ידי צוות מקצועי ומיומן בעל ניסיון רב בתחום הטיפול בפצעים.

ידוע לי שיש טכנולוגיות מתקדמות רבות בתחום ריפוי פצעים, האם תעשו בהן שימוש בטיפול?

ראשית התשובה היא כן. חשוב לציין, הצוות המטפל שלנו מעודכן ומכיר את כל הטכנולוגיות המתקדמות שקיימות כיום בארץ ובעולם. כל טכנולוגיה, שקיימת בארץ, ויכולה לעזור לריפוי הפצע תוצג כאפשרות למטופל. חשוב לזכור שלכל טכנולוגיה יש יתרונות וחסרונות ולא כל דבר מתאים לכל מטופל ולכל פצע. בנוסף יש לציין שיש כיום דברים רבים אשר הינם ניסיוניים בלבד ועליהם אנו לרוב לא ממליצים, מכיוון שבהם "רב הנסתר על הגלוי".

איך אני משיג את כל החבישות המתקדמות?

בכל קופות החולים קיימות רוב החבישות המתקדמות, וניתן לרכוש אותם עם מרשם רגיל. אנו נדע להתאים לכל מטופל את החבישות שנמצאות בקופה הספציפית שלו ובכך להקל הן על השגת הציוד והן הוזלה משמעותית ברכישתו.

מי מטפל בפצע שלי?

בשלב הראשון יגיע אליך הביתה צוות הכולל רופא ואחות פצעים. הם יבצעו הערכה ראשונית של מצבך הכללי ומצב הפצע. בשלב זה יתבצע טיפול בפצע וחבישה שלו, תוך שימוש בחומרי החבישה המתקדמים ביותר שקיימים כיום בארץ. במידה ויש "מטפל עיקרי" שיכול לבצע את הטיפול הוא יקבל הדרכה מפורטת כיצד לבצע את החלפות החבישה באופן סדיר. במידה ואין, ניתן לקבל שירות זה דרכנו. בכל מקרה, הרופא והאחות ישובו להערכות חוזרות לפי התכנית שתקבע בתום הביקור הראשוני.

מה מיוחד בשיטת הטיפול של ‘צבר’ בפצעים?

אנחנו מאמינים שהטיפול חייב להיות ב"מטופל עם פצע" ולא רק בפצע. לכן, מלבד צוות טיפול מקצועי לפצעים, קיים אצלנו צוות רחב שנותן טיפול מקיף למטופל - רופא משפחה מיומן, עובדת סוציאלית, דיאטנית, פיזיותרפיסטית.

מה היתרון של טיפול ב”צבר רפואה”?

אנו דוגלים בגישה שהטיפול המיטבי יינתן בבית המטופל. יש לנו ניסיון רב וצוות נרחב שיכול לתת מענה כוללני לכלל הבעיות של המטופל וכן מענה מדויק לפצעים בסביבתו הרגילה של המטופל.

במידה ומתעוררת בעיה, למי אני פונה?

כל מטופל מקבל את פרטי ההתקשרות של הצוות המטפל למידת הצורך. אנחנו זמינים עבורכם 24/7.

כמה יעלה הטיפול?

השירות מוצע באופן פרטי בתשלום. לאחר בניית ביקור הערכה ובניית תוכנית טיפול, תועבר הצעת מחיר לאישור המטופל. ניתן לבחון זכאות להחזר מחברות ביטוח בהתאם לפוליסה קיימת.

כמה פעמים בשבוע הצוות יגיע לטיפול?

תכנית הטיפול המלאה נבנית בהתאם למצב הרפואי של המטופל, ולאחר תהליך אבחון והערכה שאנו מבצעים.

במשך כמה זמן אקבל את הטיפול?

תכנית הטיפול מוגדרת ומותאמת לפי מצבו הרפואי של המטופל, ולאחר תהליך אבחון והערכה שאנו מבצעים נוכל להעריך את משך הזמן הנדרש לטיפול.
כתבו עלינו
רוצים להתייעץ?
מתחם הסדנאות
מגוון סדנאות והרצאות מקצועיות לקהל הרחב ולאנשי מקצוע

בקרוב נשיק את המרחב למתחם הסדנאות...

עוד
שותפים לדרך
רוצים להתייעץ?
Clsoe
רוצים להתייעץ?