ייעוץ לאיזון כאב וסימפטומים

ייעוץ לאיזון כאב וסימפטומים

ייעוץ לאיזון כאב וסימפטומים נוספים, מיועד לחולים במחלת הסרטן או במחלה מתקדמת אחרת הזקוקים לייעוץ רופא לשם איזון והקלה וכן לשם הכוונה להמשך.

מה כולל השירות?

מרגע פנייתכם ל’צבר רפואה’ תוך זמן קצר ניצור עמכם קשר על מנת לתאם ביקור רופא בביתכם. השירות ניתן בפריסה ארצית וניתן בכל ימות השנה כולל בסופי שבוע ובחגים. במסגרת ביקור הרופא תוכלו לקבל מענה מיידי בנוגע לכל שאלה שיש לכם לגבי הנושאים המטרידים אתכם – בין אם מדובר בכאבים חזקים או סימפטומים אחרים כגון חולשה, קשיי נשימה, חוסר תאבון, בחילות, עצירות וכו’. הרופא יטפל באיזון והקלה על המצב הקיים, יסייע לכם במרשמים החסרים לכם, ויוכל להציע הכוונה והדרכה להמשך הדרך.

מהו טיפול פליאטיבי?

טיפול פליאטיבי הוא גישה טיפולית אשר משפרת את איכות החיים של חולים ובני משפחותיהם בהתמודדות עם מחלות חשוכות מרפא, על ידי מניעה והקלה על סבל באמצעות זיהוי והערכה קפדנית של הסימפטומים, טיפול בכאב ובבעיות אחרות – גופניות, נפשיות ורוחניות.
מקור המילה ‘פליאציה’ הוא במילה הלטינית palliare אשר פירושה ‘גלימה’. הליווי הפליאטיבי עוטף את החולה ואת בני משפחתו כמו גלימה, ומטרתו להפחית את הסבל הפיזי, הרגשי והרוחני של החולה. ולשפר את איכות החיים של החולה.
הטיפול יכול להינתן גם במקביל לטיפול אקטיבי במחלה (בזמן טיפולי הקרנות, כימותרפיה,…), וכך הוא עוזר לחולה להמשיך בחיי היומיום באיכות החיים הטובה ביותר האפשרית.
הטיפול הפליאטיבי מוכר כתת התמחות ברפואה, וניתן לקבל אותו הן בבית החולים והן בבית.

עקרונות הטיפול הפליאטיבי:

  • מקל על כאב ועל סימפטומים מטרידים אחרים;
  • משפר את איכות החיים, עשוי גם להיטיב את מהלך המחלה;
  • להבין ולטפל בסיבוכים קליניים מעיקים של המחלה.
  • תומך בחיים פעילים ככל הניתן של החולה
  • משלב היבטים נפשיים ורוחניים בטיפול בחולה;
  • מסתמך על גישת צוות על מנת לסייע למשפחה להתמודד עם מחלתו של המטופל.
רוצים להתייעץ?
 
שאלות ותשובות

איך אני יכול לקבל את השירות בבית?

בשלב ראשון עליך ליצור עמנו קשר, בכדי שנוכל להכיר מקרוב את התיק הרפואי והרקע לאשפוז. בשלב הבא יתואם מולך ביקור הערכה ע"י רופא מומחה אשר יגיע לביתך, ויבנה תוכנית טיפול המותאמת לך ולצרכיך.

בעלי התאשפז בשנה האחרונה 6 פעמים, והמצב מאוד קשה לכולנו. איך תוכלו לעזור לנו?

מניסיוננו, אשפוזים רבים ניתן למנוע כאשר המטופל מקבל ליווי מקצועי צמוד בביתו, המאזן את מצבו הרפואי ונותן לנו מענה בזמן אמת. הצוות הרפואי של צבר, הכולל רופאים ואחיות בעלי ניסיון רב בטיפולי בית, ילווה את המטופל ומשפחתו בכל סוגייה רפואית שעולה, תוך התייחסות למרכיבים בראיה משפחתית רחבה יותר.

האם אתם נותנים גם שירותי סיעוד?

שירותי סיעוד הכוללים עזרה ברחצה, בהאכלה, הכרוכים בליווי צמוד 24/7 - אינם ניתנים במסגרת צבר. מטופלים המאושפזים בביתם במסגרת צבר, ונדרשים לתמיכה סיעודית - יקבלו הכוונה והדרכה מצוות צבר לקבלת עזרה זו.

מה היתרון של אשפוז בית של “צבר רפואה”?

יתרונות אשפוז הבית הם רבים:
  • אתם נמצאים בסביבה הטבעית שלכם, מוקפים בבני המשפחה ובחפצים שלכם. אתם במקום הכי רגוע ומנחם - בבית.
  • מהרגע שתצורפו לאשפוז הבית של צבר רפואה, נהיה זמינים לכם בכל יום ובכל שעה. גם בשבתות וחגים. אתם תקבלו את הנייד האישי של האחות של צבר רפואה שמטפלת בכם, ותוכלו תמיד לפנות אליה להתייעצות או לשאלות
  • הצוות שישויך אליכם הוא צוות קבוע שילווה אתכם לאורך כל הטיפול. הוא יעניק לכם טיפול מקצועי מותאם אישית, ויהיה מעודכן בכל זמן במצבכם, בתרופות שניתנו ובתוכנית הטיפול.
  • כל אנשי הצוות של צבר רפואה עברו הכשרה ייחודית ובעלי ניסיון רב באשפוז במסגרת הביתית. אנחנו יודעים בדיוק איך להעניק לכם טיפול רפואי - אצלכם בבית.
 

במידה שמתעוררת בעיה, למי אני פונה?

כל מטופל מקבל את פרטי ההתקשרות האישיים של הצוות המטפל למידת הצורך. אנחנו זמינים עבורכם 24/7 בכל ימות השנה, כולל שבתות וחגים.

מה קורה אם אני צריך עזרה דחופה?

בכל מקרה של מצוקה, אנו זמינים עבורכם 24/7 כולל בסופי שבוע ובחגים. האח/ות ישאירו לכם את מספר הטלפון הנייד שלהם ומספר טלפון נוסף של כוננות למהלך סוף השבוע.

הקרוב שלי עדיין מקבל טיפולים כימותרפיים. האם נוכל במקביל לקבל את השירות שלכם?

בוודאי. הטיפול שאנחנו נותנים הוא טיפול פליאטיבי תומך, וניתן ואף רצוי לקבלו בכל שלב של המחלה, גם במקביל לקבלת טיפול פעיל במחלה (הקרנות, כימותרפיה,..). מטרת הטיפול הפליאטיבי היא להפחית את הסבל הפיזי, הרגשי והרוחני של החולה, הנובע מהמחלה או מהטיפול במחלה, באמצעות איזון כאב ותסמינים אחרים. קבלת טיפול פליאטיבי מאפשרת לחולה להמשיך בחיי היומיום בנוחות החיים הטובה ביותר האפשרית.

הקרוב שלי סובל מכאבים חזקים ומטופל במורפין. האם גם מורפין אתם נותנים בבית?

באפשרותנו לתת כל תרופה לכל סימפטום, כולל שימוש במורפין. הצוות שלנו מתמחה באיזון סימפטומים כגון כאבים, עצירות, דיכאון, קשיים בשינה, חולשה וכל תופעת לוואי אחרת אשר מלווה אנשים אשר חולים במחלה קשה.
רוצים להתייעץ?