מחלקת פנימית בבית
למי זה מתאים

מחלקת פנימית בבית מאפשרת לאנשים להתאשפז בביתם, כחלופה לאשפוז בבית חולים או במוסד. המחלקה מנוהלת ע"י ד"ר עמרי שינטל, מומחה ברפואה פנימית.

המקרים הנפוצים בהם ניתן לבחון אשפוז בבית הם:

מניעת אשפוזים חוזרים בבית חולים


חולה כרוני נדרש לסגל לעצמו שגרת חיים חדשה, המשלבת התמודדות יומיומית מורכבת הן בהיבט הרפואי/סיעודי והן ובהיבט הרגשי.

חולים כרונים אשר אושפזו בשנה האחרונה יותר משלוש פעמים יוכלו להקטין את מספר האשפוזים ולהעלות את נוחות ואיכות החיים שלהם, דרך מערכת טיפולית עוטפת המטפלת בהם בביתם, תוך זמינות מלאה.

המחלות הכרוניות הנפוצות, הן על רקע לבבי / ריאתי / כבד / נוירולוגי, או כאלו המאופיינים במורכבות הנובעת ממספר מחלות במקביל וריבוי תרופות.

החלמה בבית לאחר אשפוז בבית חולים


אנשים המסיימים תקופת אשפוז בבית החולים, חוזרים לביתם לתקופה הדורשת מהם הסתגלות מחדש.

תקופה מורכבת זו יכולה לעבור בצורה נוחה יותר ע"י ליווי בבית של צוות רפואי רב-מקצועי המלווה את המטופל ואת בני משפחתו, וזמין עבורם 24/7.

לכל מטופל מותאמת בהתאמה אישית תוכנית טיפול. הצוות המטפל כולל צוות ייעודי קבוע – רופא/ה, אח/ות, עובד/ת סוציאלי/ת, עזרה סיעודית וצוות שיקומי רב תחומי בהתאם לצורך.

המשך הליווי בבית יאפשר לאותם חולים הסתגלות הדרגתית תחת פיקוח רפואי, ולכן גם חזרה מהירה יותר לשגרה.

סיעודי מורכב


אדם שמצבו מוגדר כ'סיעודי מורכב' הוא אדם שמצבו הבריאותי הייחודי מחייב טיפול רפואי יומיומי מיוחד, בנוסף על הצורך בעזרה מלאה בביצוע פעולות בסיסיות כגון רחצה, אכילה וכיו"ב.

המסגרות האשפוזיות הנפוצות במצבים אלו הם מחלקה סיעודית מורכבת או בית חולים.

מחלקת פנימית בבית מאפשרת לאותו חולה סיעודי מורכב המעוניין להישאר בביתו ומקבל תמיכה מצד משפחתו – לקבל את הליווי הרפואי הצמוד במקביל לטיפול הסיעודי אשר הוא מקבל במסגרת ביטוח לאומי.

איך פועל אשפוז בבית?

השירות של 'פנימית בבית' ניתן עבור אוכלוסיות רגישות בעלות מורכבות רפואית, המגיעות בתדירות גבוהה לחדרי מיון ולאשפוז בבית חולים. השהייה המרובה באשפוז מוסדי מקשה מאוד על שגרת חייהם ועל בני משפחותיהם, משפיעה על מצבם הרגשי ומסכנת אותם בחשיפה לזיהומים וסיבוכים.

חולים מורכבים רבים מגיעים אל חדרי המיון בהיעדר אלטרנטיבה טובה יותר. השהייה בחדר המיון והאשפוז בחולים אלו היא בדרך כלל ארוכה יחסית וקבוצה זו נמצאת בסיכון להתאשפז עם כל פנייה לחדר המיון. השהייה בחדר המיון והאשפוז מסכנת את החולה המורכב מבחינות שונות כגון: חשיפה לזיהומים, נפילות, תזונה לקויה, הפרעות שינה, סיכון למצבי דחק נפשיים, דיסאוריינטציה, בלבול, בדידות, ירידה תפקודית משנית לאשפוז (deconditioning) .

מרבית האנשים יעדיפו להישאר בביתם, ולהימנע מאשפוז בבית חולים או במוסד סיעודי, ובמיוחד בגיל המבוגר בו מתחזק הצורך להישאר בסביבה הביתית המוכרת והבטוחה. אשפוז בבית בליווי של מערך רפואי רב מקצועי, יאפשר לאנשים רבים להישאר בביתם ולשמור על חיי שגרה נוחים להם ולבני משפחתם.

הצוות הרפואי כולל צוות ייעודי קבוע המלווה את המטופל – רופא/ה, אח/ות, עובד/ת סוציאלי/ת, עזרה סיעודית, ייעוץ עם רוקח קליני וליווי צוות רב תחומי בהתאם לצורך – פיזיותרפיסט/ית, קלינאי/ת תקשורת, מרפא/ה בעיסוק, דיאטנ/ית.

בשלב הראשון ייעשה ביקור הערכה ע"י רופא מומחה בכדי להתאים לחולה תוכנית טיפול אישית המותאמת לצרכיו הרפואיים. במהלך ביקור ההערכה, תיבדק היסטוריה רפואית וייערך בירור רפואי הכולל הערכה תפקודית, הערכת כאב, מצב נפשי, התאמת תרופות וכו'.

תוכנית הטיפול תגדיר יעדים לטיפול, את אנשי המקצוע הרפואיים אשר ילוו את המטופל, ותוכנית ביקורים סדורה. הצוות הנו קבוע, זמין טלפונית למטופל ולמשפחתו בכל רגע נתון 24/7.

צרו עמנו קשר, ונבנה עבורכם תוכנית טיפול המותאמת באופן אישי לצרכים שלכם.

בשלב זה, השירות ניתן בתשלום במסגרת פרטית, על בסיס תוכנית טיפול אישית אשר תותאם לצרכי החולה. במקביל לבניית התוכנית האישית, תעשה בדיקה למיצוי זכויות החולה מול קופת החולים.

לפניכם כתבה אשר שודרה בחדשות ערוץ 1, על חולים אשר בחרו להתאשפז בביתם –

איך צבר מטפלת בבית

מחלקת 'פנימית בבית' הוקמה בניהולו המקצועי של ד"ר עמרי שינטל, מומחה ברפואה פנימית. הצוות המטפל מטעם 'צבר רפואה' כולל צוות ייעודי קבוע – רופא/ה, אח/ות, עובד/ת סוציאלי/ת, עזרה סיעודית וצוות שיקומי רב תחומי בהתאם לצורך.

בשלב הראשון ייעשה ביקור הערכה ע"י רופא מומחה בכדי להתאים לחולה תוכנית טיפול המותאמת לצרכיו הרפואיים והשיקומיים.

תוכנית הטיפול תגדיר יעדים לטיפול, את אנשי המקצוע הרפואיים אשר ילוו את המטופל, ותוכנית ביקורים סדורה. הצוות הנו צוות קבוע, הזמין למטופל ולמשפחתו בכל רגע נתון 24/7.

לאחר התייצבות מצבו הרפואי של המטופל, תעשה הערכה מחודשת בכדי להחליט על המשך הטיפול.

מערך אשפוז בבית - איך זה עובד?
צוות רפואי וסיעודי קבוע
רופא/ה, אח/ות, עובד/ת
סוציאלי/ת
24/7
זמינים לך בכל רגע נתון
צוות רפואי ושיקומי קבוע
רופא/ה, פיזיוטרפיה, ריפוי
בעיסוק, קלינאות תקשורת
פריסה גיאוגרפית מלאה
מגיעים לכל בית בישראל
רצף טיפולי מול קופת החולים
זרימת מידע און ליין
מנהל תיק מטופל
אחראי לניהול התיק הרפואי שלך
מה עלי לעשות?

בשלב זה, השירות ניתן במסגרת פרטית, על בסיס תוכנית טיפול אישית אשר תותאם לצרכי החולה. במקביל לבניית התוכנית האישית, תעשה בדיקה למיצוי זכויות החולה מול קופת החולים.

במידה ותרצו להתייעץ ולקבל מידע נוסף, אנא צרו קשר עם אחראית קשרי הקהילה – איריס צרפתי, בטלפון: 073-7850904 או במייל [email protected]

תפקיד המטפל העיקרי

בטיפול באדם החולה במחלה כרונית יש דמות משמעותית, לרוב אחד מבני המשפחה  – מי שאנחנו מכנים 'המטפל העיקרי'.

התפקידים העיקריים של המטפל העיקרי:

  • נוכחות בבית
  • ליווי רגשי, אמפטיה, אהבה.
  • מענה לצרכים סיעודיים בסיסים – מזון , היגיינה, …
  • אדמניסטרציה – להביא מרשמים, ללכת לקופח,..
  • תקשורת מול הצוות המטפל.
  • ביצוע פעולות רפואיות בהתאם להנחיות הצוות המטפל.

לעיתים מדובר בדמות אחת, בפעמים רבות התפקיד מתחלק בין מספר אנשים שונים כשמישהו אחד מרכז את הטיפול.

חשוב להכיר בעובדה שעל המטפל העיקרי קיים עומס רב – פיזי ורגשי, ולכן נמצא בגורמי סיכון לפגיעה בעצמו – שחיקה, פגיעות רגשית, יציאה ממעגל התעסוקה, שאיבה טוטלית לתוך הטיפול.

לאור זאת, חשוב מאוד לחלק את הנטל בכדי שלא הכל ייפול על אדם אחד.

אז איך שומרים על המטפל העיקרי?

  • תוודאו שיש לו מענה לצרכים הבסיסים שלו – אוכל, ישן טוב, הולך לפעילות שהוא אוהב לעשות, שומר על מקום העבודה שלו.
  • תיזמו מפגש משפחתי בכדי לחלוק את האחריות ביניכם. אין סיבה שאחד יעשה הכל. תארגנו סידור עבודה, חלוקת אחריות, תאפשרו למטפל העיקרי  'למלא סוללות' מדי פעם, להתנתק מהטיפול השוטף ולהתפנות גם לדברים אחרים.

אחד התפקידים של הצוות הטיפולי המלווה אתכם בבית – הוא לאתר את המטפל העיקרי, לשקף לו את תפקידיו, לתת לו כלים ולשמור עליו.

למען כולם.

המקום שלנו לשתף בסיפורים אישיים ולחלוק במידע מקצועי שיעניין אתכם
יונה של סעדיה
יונה, או 'יונתי' כפי שסעדיה נהג לקרוא לה, מספרת על סעדיה שלה האהוב. ב-1945 עלו לארץ מתימן, היא בת 18 והוא בן 26. זוג צעיר עם אהבה גדולה מיוחדת במינה. יונה טיפלה בשלושת הילדים שנולדו בינתיים, וסעדיה היה יוצא כל יום לעבודה, וכל יום היה מחפש מהיכן להביא לחם וחלבה להאכיל את משפחתו האהובה. עד […]
200 עוד
דפיקה בדלת. הילדים של השכנים מגישים לי בחיוך מבוייש משלוח מנות שקישטו לבד.
אלו הרגעים היפים של פורים שמזכירים לכולנו לחשוב ולו רק לרגע, גם על האחר, על השכן, על החבר, ופעמים רבות – על אנשים זרים לנו שמשלוח מנות אחד יכניס שמחה רבה לחייהם. וברוח החג, רצינו לספר לכם על עמותה נפלאה, שאצלם כל יום זה קצת כמו פורים. בעמותת קשת המשאלות, עסוקים יום יום בהגשמת משאלותיהם של […]
210 עוד
ה-תפקיד של חיינו..
כולנו, בשלב כזה או אחר בחיינו, נכנסים לתפקיד של המטפל העיקרי באחד מיקירנו. אין לזה הגדרה של זמן, וזה לא מזוהה עם שם של מחלה מסויימת. זה המקום בו משפחה פוגשת קושי אמיתי הנובע מהזדקנות או מחלה, ובוחרת להתאחד ולהיות שם אחד עבור השני. המציאות היא כזו שלא תמיד התמיכה בבית מתאפשרת, והסיבות הן רבות […]
228 עוד
הסיפור של רותי קורנבלו.
רותי היא אישה מיוחדת במינה. בעידן בו אנו מכחישים את המוות, מסרבים לעסוק בו ונמנעים מלראות אותו קרב – רותי מביאה איתה גישה אחרת, מפוכחת, כזו שאינה חוששת להסתכל למוות בעיניים. זה לא שאין לה חששות ופחדים, כמובן שיש. אך לצידם יש את ההכרה שהחיים שלה עומדים להסתיים, ולצערה בקרוב. ולצד ההכרה הזו, רותי יודעת […]
238 עוד
התחלות חדשות…
פוסט ראשון אופטימי בסימן של התחלות חדשות – שנה חדשה, אתר חדש, בלוג חדש… אז למה בעצם בלוג?! בכל פעם שאנחנו נכנסים בפעם הראשונה לביתו של מטופל, אוחזת בנו התרגשות לקראת ההכרות הכל כך אינטימית עם אנשים שעד לרגע זה היו עבורנו זרים. עם חציית סף הכניסה, נוצר קשר העין הראשון ונופל מחסום הזרות. התחושה […]
255 עוד
שאלות ותשובות

אמי עומדת להשתחרר מבית החולים לאחר אשפוז ממושך, ואנו חוששים מהחזרה הביתה. מה ניתן לעשות?

זהו רגע לו ייחלתם זמן ארוך, יחד עם זאת באופן טבעי עולים חששות רבים מההסתגלות לשגרה חדשה. הצוות הרפואי של צבר יאפשר לאמך הסתגלות טובה ובטוחה יותר, דרך ליווי צמוד, מעקב אחר מצבה, והדרכתה והנחיית בני המשפחה להתמודדות עם המצב החדש.

איך אני יכול לקבל את השירות בבית?

בשלב ראשון עליך ליצור עמנו קשר, בכדי שנוכל להכיר מקרוב את התיק הרפואי והרקע לאשפוז. בשלב הבא יתואם מולך ביקור הערכה ע"י רופא מומחה אשר יגיע לביתך, ויבנה תוכנית טיפול המותאמת לך ולצרכיך.

בעלי התאשפז בשנה האחרונה 6 פעמים, והמצב מאוד קשה לכולנו. איך תוכלו לעזור לנו?

מניסיוננו, אשפוזים רבים ניתן למנוע כאשר המטופל מקבל ליווי מקצועי צמוד בביתו, המאזן את מצבו הרפואי ונותן לנו מענה בזמן אמת. הצוות הרפואי של צבר, הכולל רופאים ואחיות בעלי ניסיון רב בטיפולי בית, ילווה את המטופל ומשפחתו בכל סוגייה רפואית שעולה, תוך התייחסות למרכיבים בראיה משפחתית רחבה יותר.

האם אתם נותנים גם שירותי סיעוד?

שירותי סיעוד הכוללים עזרה ברחצה, בהאכלה, הכרוכים בליווי צמוד 24/7 - אינם ניתנים במסגרת צבר. מטופלים המאושפזים בביתם במסגרת צבר, ונדרשים לתמיכה סיעודית - יקבלו הכוונה והדרכה מצוות צבר לקבלת עזרה זו.

מתי לא יתאים אשפוז בבית?

חשוב להדגיש כי אשפוז בבית אינו מחליף קליטה במיון. מטופל יוכל להגיע לאשפוז בבית, לאחר שנעשה בירור רפואי מקיף, נקבעה אבחנה רפואית ומצבו הרפואי הוגדר יציב.

מה אשפוז בבית דורש מבני המשפחה?

עם תחילת אשפוז בבית - האחריות הרפואית נמצאת בידי הצוות המטפל, המגיע לביקורי בית סדירים וזמין טלפונית 24/7. יחד עם זאת, חשוב להבין כי הטיפול היומיומי בחולה, לרבות האכלה, הלבשה, מתן והבאת תרופות, וכיוב - חלים על בני המשפחה ו/או על המטפל.

כמה יעלה לי אשפוז בבית?

בשלב זה, הליווי של פנימית בבית ניתן במסגרת טיפול פרטי. בשלב הראשון ייעשה ביקור הערכה ע"י רופא מומחה, אשר על בסיס זה תבנה תוכנית טיפול המותאמת לך. תוכנית הטיפול תכלול הגדרה של אנשי המקצוע הרפואיים שיטפלו בך ואת תדירות הביקורים. בהתאם לכך תועבר הצעת מחיר לאישור.
רוצים להתייעץ?
קהילה מקצועית
הבית הדיגיטלי לכל מה שקורה ויקרה בתחום האשפוז בבית

בקרוב נשיק את המרחב לקהילה המקצועית...

עוד
שותפים לדרך
רוצים להתייעץ?
Clsoe
רוצים להתייעץ?